Obsah Dostupné filtre
Predpisy (2)
Vzťah
... další položky
... další položky
Články a iné dokumenty (5)
... dalšie položky

221/1999 Z.z. Zoznam obcí, v ktorých národn. menšina tvorí 20% obyvateľstva
Informácie Znenie: posledný stav textu

Hľadať v texte dokumentu:
  • Súvisiace
    dokumenty
    Znenie
  • Tlač
    Uložiť
    Odoslať
  • Veľkosť písma textu
Viditeľnosť komentára:
 
 

 
221/1999 Z.z.
NARIADENIE VLÁDY
Slovenskej republiky
z 25. augusta 1999,
ktorým sa vydáva zoznam obcí, v ktorých občania Slovenskej republiky patriaci k národnostnej menšine tvoria najmenej 20% obyvateľstva
Vláda Slovenskej republiky podľa § 2 ods. 2 zákona č. 184/1999 Z.z. o používaní jazykov národnostných menšín nariaďuje:
§ 1
Zoznam obcí, ako aj zoznam označení obcí v jazykoch národnostných menšín, v ktorých občania Slovenskej republiky patriaci k národnostnej menšine tvoria podľa posledného sčítania obyvateľov najmenej 20% obyvateľstva, je uvedený v prílohe k tomuto nariadeniu.
§ 2
Toto nariadenie nadobúda účinnosť 1. septembra 1999.
Nariadenie vlády č. 534/2011 Z.z. nadobudlo účinnosť 1. januárom 2012.
Mikuláš Dzurinda v.r.
PRÍL.
ZOZNAM
obcí, 1) v ktorých občania Slovenskej republiky patriaci k maďarskej národnostnej menšine tvoria najmenej 20% obyvateľstva
Kraj              Okres           Názov obce               Označenie obce v
                                                           maďarskom jazyku
 
1 Bratislavský    108 Senec        1. Senec                 1. Szenc
                                   2. Boldog                2. Boldogfa
                                   3. Hamuliakovo           3. Gútor
                                   4. Hrubá Borša           4. Nagyborsa
                                   5. Hrubý Šúr             5. Hegysúr
                                   6. Hurbanova Ves         6. Szigetmajor
                                   7. Kalinkovo             7. Szemet
                                   8. Kostolná pri Dunaji   8. Egyházfa
                                   9. Malinovo              9. Éberhárd
                                  10. Nová Dedinka         10. Dunasápújfalu
                                  11. Reca                 11. Réte
                                  12. Tomášov              12. Fél
                                  13. Tureň                13. Zonctorony
                                  14. Veľký Biel           14. Magyarbél
                                  15. Vlky                 15. Vök
 
2 Trnavský        201 Dunajská
                      Streda       1. Dunajská Streda       1. Dunaszerdahely
                                   2. Báč                   2. Bacsfa
                                   3. Baka                  3. Baka
                                   4. Baloň                 4. Balony
                                   5. Bellova Ves           5. Vitény
                                   6. Blahová               6. Sárrét
                                   7. Blatná na Ostrove     7. Sárosfa
                                   8. Bodíky                8. Nagybodak
                                   9. Boheľov               9. Bögellö
                                  10. Čakany               10. Csákány
                                  11. Čenkovce             11. Csenke
                                  12. Čiližská Radvaň      12. Csilizradvány
                                  13. Dobrohošť            13. Doborgaz
                                  14. Dolný Bar            14. Albár
                                  15. Dolný Štál           15. Alistál
                                  16. Dunajský Klátov      16. Dunatökés
                                  17. Gabčíkovo            17. Bös
                                  18. Holice               18. Gelle
                                  19. Horná Potôň          19. Felsöpatony
                                  20. Horné Mýto           20. Vámosfalu
                                  21. Horný Bar            21. Felbár
                                  22. Hubice               22. Gomba
                                  23. Hviezdoslavov        23. Vörösmajor
                                  24. Jahodná              24. Eperjes
                                  25. Janíky               25. Jányok
                                  26. Jurová               26. Dercsika
                                  27. Kľúčovec             27. Kulcsod
                                  28. Kostolné Kračany     28. Egyházkarcsa
                                  29. Kráľovičove Kračany  29. Királyfiakarcsa
                                  30. Kútniky              30. Hegyéte
                                  31. Kvetoslavov          31. Úszor
                                  32. Kyselica             32. Keszölcés
                                  33. Lehnice              33. Lég
                                  34. Lúč na Ostrove       34. Lúcs
                                  35. Macov                35. Macháza
                                  36. Mad                  36. Nagymad
                                  37. Malé Dvorníky        37. Kisudvarnok
                                  38. Medveďov             38. Medve
                                  39. Mierovo              39. Béke
                                  40. Michal na Ostrove    40. Szentmihályfa
                                  41. Ňárad                41. Csiliznyárad
                                  42. Nový Život           42. Illésháza
                                  43. Ohrady               43. Csallóközkürt
                                  44. Okoč                 44. Ekecs
                                  45. Oľdza                45. Olgya
                                  46. Orechová Potôň       46. Diósförgepatony
                                  47. Padáň                47. Padány
                                  48. Pataš                48. Csilizpatas
                                  49. Povoda               49. Pódatejed
                                  50. Rohovce              50. Nagyszarva
                                  51. Sap                  51. Szap
                                  52. Šamorín              52. Somorja
                                  53. Štvrtok na Ostrove   53. Csallóközcsütörtök
                                  54. Topoľníky            54. Nyárasd
                                  55. Trhová Hradská       55. Vásárút
                                  56. Trnávka              56. Csallóköztárnok
                                  57. Trstená na Ostrove   57. Csallóköznádasd
                                  58. Veľká Paka           58. Nagypaka
                                  59. Veľké Blahovo        59. Nagyabony
                                  60. Veľké Dvorníky       60. Nagyudvarnok
                                  61. Veľký Meder          61. Nagymegyer
                                  62. Vieska               62. Kisfalud
                                  63. Vojka nad Dunajom    63. Vajka
                                  64. Vrakúň               64. Nyékvárkony
                                  65. Vydrany              65. Hodos
                                  66. Zlaté Klasy          66. Nagymagyar
 
                  202 Galanta      1. Galanta               1. Galánta
                                   2. Čierna Voda           2. Feketenyék
                                   3. Čierny Brod           3. Vízkelet
                                   4. Dolné Saliby          4. Alsószeli
                                   5. Dolný Chotár          5. Alsóhatár
                                   6. Horné Saliby          6. Felsöszeli
                                   7. Jánovce               7. Jánosháza
                                   8. Jelka                 8. Jóka
                                   9. Kajal                 9. Nemeskajal
                                  10. Košúty               10. Kosút
                                  11. Kráľov Brod          11. Királyrév
                                  12. Matúškovo            12. Taksony
                                  13. Mostová              13. Hidaskürt
                                  14. Sládkovičovo         14. Diószeg
                                  15. Tomášikovo           15. Tallós
                                  16. Topoľnica            16. Tósnyárasd
                                  17. Trstice              17. Nádszeg
                                  18. Váhovce              18. Vága
                                  19. Veľká Mača           19. Nagymácséd
                                  20. Veľké Úľany          20. Nagyfödémes
                                  21. Vozokany             21. Vezekény
 
4 Nitriansky      401 Komárno      1. Komárno               1. Komárom
                                   2. Bajč                  2. Bajcs
                                   3. Bátorove Kosihy       3. Bátorkeszi
                                   4. Bodza                 4. Bogya
                                   5. Bodzianske Lúky       5. Bogyarét
                                   6. Brestovec             6. Szilas
                                   7. Búč                   7. Búcs
                                   8. Čalovec               8. Megyercs
                                   9. Číčov                 9. Csicsó
                                  10. Dedina Mládeže       10. Ifjúságfalva
                                  11. Holiare              11. Gellér
                                  12. Hurbanovo            12. Ógyalla
                                  13. Chotín               13. Hetény
                                  14. Imeľ                 14. Imely
                                  15. Iža                  15. Izsa
                                  16. Kameničná            16. Keszegfalva
                                  17. Klížska Nemá         17. Kolozsnéma
                                  18. Kolárovo             18. Gúta
                                  19. Kravany nad Dunajom  19. Karva
                                  20. Marcelová            20. Marcelháza
                                  21. Martovce             21. Martos
                                  22. Moča                 22. Dunamocs
                                  23. Modrany              23. Madar
                                  24. Nesvady              24. Naszvad
                                  25. Okoličná na          Ostrove 25. Ekel
                                  26. Patince              26. Pat
                                  27. Pribeta              27. Perbete
                                  28. Radvaň nad Dunajom   28. Dunaradvány
                                  29. Sokolce              29. Lakszakállas
                                  30. Svätý Peter          30. Szentpéter
                                  31. Tôň                  31. Tany
                                  32. Trávnik              32. Füss
                                  33. Veľké Kosihy         33. Nagykeszi
                                  34. Virt                 34. Virt
                                  35. Vrbová nad Váhom     35. Vágfüzes
                                  36. Zemianska Olča       36. Nemesócsa
                                  37. Zlatná na Ostrove    37. Csallóközaranyos
 
                  402 Levice       1. Bajka                 1. Bajka
                                   2. Beša                  2. Bese
                                   3. Bielovce              3. Ipolybél
                                   4. Bory                  4. Bori
                                   5. Čata                  5. Csata
                                   6. Demandice             6. Deménd
                                   7. Dolné Semerovce       7. Alsószemeréd
                                   8. Farná                 8. Farnad
                                   9. Hokovce               9. Egeg
                                  10. Hontianska Vrbica    10. Hontfüzesgyarmat
                                  11. Horná Seč            11. Felsöszecse
                                  12. Horné Semerovce      12. Felsöszemeréd
                                  13. Horné Turovce        13. Felsötúr
                                  14. Horný Pial           14. Felsöpél
                                  15. Hrkovce              15. Gyerk
                                  16. Hronovce             16. Lekér
                                  17. Ipeľské Úľany        17. Ipolyfödémes
                                  18. Ipeľský Sokolec      18. Ipolyszakállos
                                  19. Jur nad Hronom       19. Garamszentgyörgy
                                  20. Kalná nad Hronom     20. Kálna
                                  21. Keť                  21. Kéty
                                  22. Kubáňovo             22. Szete
                                  23. Kukučínov            23. Nemesoroszi
                                  24. Lok                  24. Garamlök
                                  25. Lontov               25. Lontó
                                  26. Málaš                26. Málas
                                  27. Malé Ludince         27. Kisölved
                                  28. Mýtne Ludany         28. Vámosladány
                                  29. Nýrovce              29. Nyírágó
                                  30. Ondrejovce           30. Endréd
                                  31. Pastovce             31. Ipolypásztó
                                  32. Plášťovce            32. Palást
                                  33. Pohronský Ruskov     33. Oroszka
                                  34. Sazdice              34. Százd
                                  35. Sikenica             35. Peszektergenye
                                  36. Slatina              36. Szalatnya
                                  37. Starý Hrádok         37. Kisóvár
                                  38. Šahy                 38. Ipolyság
                                  39. Šalov                39. Garamsalló
                                  40. Šarovce              40. Nagysáró
                                  41. Tehla                41. Töhöl
                                  42. Tekovské Lužany      42. Nagysalló
                                  43. Tekovský Hrádok      43. Barsvárad
                                  44. Tupá                 44. Tompa
                                  45. Turá                 45. Töre
                                  46. Veľké Ludince        46. Nagyölved
                                  47. Veľké Turovce        47. Nagytúr
                                  48. Vyškovce nad Ipľom   48. Ipolyvisk
                                  49. Vyšné nad Hronom     49. Nagyod
                                  50. Zalaba               50. Zalaba
                                  51. Zbrojníky            51. Fegyvernek
                                  52. Želiezovce           52. Zselíz
                                  53. Žemliare             53. Zsemlér
 
                  403 Nitra        1. Babindol              1. Bábindal
                                   2. Branč                 2. Berencs
                                   3. Čechynce              3. Csehi
                                   4. Čifáre                4. Csiffár
                                   5. Dolné Obdokovce       5. Alsóbodok
                                   6. Hosťová               6. Nyitrageszte
                                   7. Jelenec               7. Gímes
                                   8. Klasov                8. Kalász
                                   9. Kolíňany              9. Kolon
                                  10. Nitrianske           10. Nyitragerencsér
                                      Hrnčiarovce
                                  11. Pohranice            11. Pográny
                                  12. Telince              12. Tild
                                  13. Veľké Chyndice       13. Nagyhind
                                  14. Veľký Cetín          14. Nagycétény
                                  15. Žirany               15. Zsére
 
                  404 Nové Zámky   1. Nové Zámky            1. Érsekújvár
                                   2. Andovce               2. Andód
                                   3. Bajtava               3. Bajta
                                   4. Bardoňovo             4. Baracska
                                   5. Belá                  5. Béla
                                   6. Bešeňov               6. Zsitvabesenyö
                                   7. Bíňa                  7. Bény
                                   8. Bruty                 8. Bart
                                   9. Dubník                9. Csúz
                                  10. Dvory nad Žitavou    10. Udvard
                                  11. Gbelce               11. Köbölkút
                                  12. Chľaba               12. Helemba
                                  13. Kamenica nad Hronom  13. Garamkövesd
                                  14. Kamenín              14. Kéménd
                                  15. Kamenný Most         15. Köhídgyarmat
                                  16. Komoča               16. Kamocsa
                                  17. Leľa                 17. Leléd
                                  18. Ľubá                 18. Libád
                                  19. Malá nad Hronom      19. Kicsind
                                  20. Malé Kosihy          20. Kiskeszi
                                  21. Mužla                21. Muzsla
                                  22. Nána                 22. Nána
                                  23. Nová Vieska          23. Kisújfalu
                                  24. Pavlová              24. Garampáld
                                  25. Pozba                25. Pozba
                                  26. Rúbaň                26. Für
                                  27. Salka                27. Szalka
                                  28. Sikenička            28. Kisgyarmat
                                  29. Strekov              29. Kürt
                                  30. Svodín               30. Szögyén
                                  31. Šarkan               31. Sárkány
                                  32. Štúrovo              32. Párkány
                                  33. Tvrdošovce           33. Tardoskedd
                                  34. Veľký Kýr            34. Nagykér
                                  35. Zemné                35. Szímö
 
                  405 Šaľa         1. Šaľa                  1. Vágsellye
                                   2. Diakovce              2. Deáki
                                   3. Dlhá nad Váhom        3. Vághosszúfalu
                                   4. Horná Kráľová         4. Felsökirályi
                                   5. Kráľová nad Váhom     5. Vágkirályfa
                                   6. Neded                 6. Negyed
                                   7. Selice                7. Sókszelöce
                                   8. Tešedíkovo            8. Pered
                                   9. Trnovec nad Váhom     9. Tornóc
                                  10. Vlčany               10. Farkasd
                                  11. Žihárec              11. Zsigárd
 
                  407 Zlaté
                      Moravce      1. Ladice                1. Lédec
 
6.
Banskobystrický   606 Lučenec      1. Belina                1. Béna
                                   2. Biskupice             2. Fülekpüspöki
                                   3. Boľkovce              3. Bolyk
                                   4. Bulhary               4. Bolgárom
                                   5. Čakanovce             5. Csákányháza
                                   6. Čamovce               6. Csoma
                                   7. Fiľakovo              7. Fülek
                                   8. Fiľakovské Kováče     8. Fülekkovácsi
                                   9. Holiša                9. Galsa
                                  10. Jelšovec             10. Jelsöc
                                  11. Kalonda              11. Kalonda
                                  12. Mikušovce            12. Miksi
                                  13. Mučín                13. Mucsiny
                                  14. Nitra nad Ipľom      14. Ipolynyitra
                                  15. Panické Dravce       15. Panyidaróc
                                  16. Pleš                 16. Pilis
                                  17. Prša                 17. Perse
                                  18. Radzovce             18. Ragyolc
                                  19. Rapovce              19. Rapp
                                  20. Šávoľ                20. Sávoly
                                  21. Šíd                  21. Síd
                                  22. Šurice               22. Söreg
                                  23. Trebeľovce           23. Terbeléd
                                  24. Trenč                24. Törincs
                                  25. Veľká nad Ipľom      25. Vilke
                                  26. Veľké Dravce         26. Nagydaróc
 
                  607 Poltár       1. Nové Hony             1. Keresztúr
                                   2. Pinciná               2. Pinc
 
                  608 Revúca       1. Držkovce              1. Deresk
                                   2. Gemer                 2. Sajógömör
                                   3. Gemerská Ves          3. Gömörfalva
                                   4. Gemerský Sad          4. Gömörliget
                                   5. Hucín                 5. Gice
                                   6. Chvalová              6. Felfalu
                                   7. Leváre                7. Lévárt
                                   8. Levkuška              8. Lökösháza
                                   9. Licince               9. Lice
                                  10. Otročok              10. Otrokocs
                                  11. Polina               11. Alsófalu
                                  12. Rašice               12. Felsörás
                                  13. Skerešovo            13. Szkáros
                                  14. Tornaľa              14. Tornalja
                                  15. Višňové              15. Visnyó
                                  16. Žiar                 16. Zsór
 
                  609 Rimavská
                      Sobota       1. Rimavská Sobota       1. Rimaszombat
                                   2. Abovce                2. Abafala
                                   3. Barca                 3. Baraca
                                   4. Bátka                 4. Bátka
                                   5. Blhovce               5. Balogfala
                                   6. Cakov                 6. Cakó
                                   7. Číž                   7. Csíz
                                   8. Dolné Zahorany        8. Magyarhegymeg
                                   9. Dražice               9. Perjése
                                  10. Drňa                 10. Darnya
                                  11. Dubno                11. Dobfenek
                                  12. Dubovec              12. Dobóca
                                  13. Dulovo               13. Dúlháza
                                  14. Figa                 14. Füge
                                  15. Gemerček             15. Kisgömöri
                                  16. Gemerské Dechtáre    16. Détér
                                  17. Gemerské Michalovce  17. Gömörmihályfala
                                  18. Gemerský Jablonec    18. Almágy
                                  19. Gortva               19. Gortvakisfalud
                                  20. Hajnáčka             20. Ajnácskö
                                  21. Hodejov              21. Várgede
                                  22. Hodejovec            22. Kerekgede
                                  23. Hostice              23. Gesztete
                                  24. Hubovo               24. Hubó
                                  25. Husiná               25. Guszona
                                  26. Chanava              26. Hanva
                                  27. Chrámec              27. Harmac
                                  28. Ivanice              28. Iványi
                                  29. Janice               29. Jéne
                                  30. Jesenské             30. Feled
                                  31. Jestice              31. Jeszte
                                  32. Kaloša               32. Kálosa
                                  33. Kesovce              33. Sajókeszi
                                  34. Konrádovce           34. Korlát
                                  35. Kráľ                 35. Sajószentkirály
                                  36. Lenartovce           36. Lénártfala
                                  37. Lenka                37. Lenke
                                  38. Lipovec              38. Gömörlipóc
                                  39. Martinová            39. Martonfala
                                  40. Neporadza            40. Naprágy
                                  41. Nová Bašta           41. Újbást
                                  42. Ožďany               42. Osgyán
                                  43. Padarovce            43. Pádár
                                  44. Pavlovce             44. Pálfala
                                  45. Petrovce             45. Péterfala
                                  46. Radnovce             46. Radnót
                                  47. Rakytník             47. Rakottyás
                                  48. Riečka               48. Sajórecske
                                  49. Rimavská Seč         49. Rimaszécs
                                  50. Rimavské Janovce     50. Jánosi
                                  51. Rumince              51. Runya
                                  52. Slizké               52. Szilistye
                                  53. Stará Bašta          53. Óbást
                                  54. Stránska             54. Oldalfala
                                  55. Studená              55. Medveshidegkút
                                  56. Sútor                56. Szútor
                                  57. Šimonovce            57. Simonyi
                                  58. Širkovce             58. Serke
                                  59. Štrkovec             59. Kövecses
                                  60. Tachty               60. Tajti
                                  61. Tomášovce            61. Balogtamási
                                  62. Uzovská Panica       62. Uzapanyit
                                  63. Valice               63. Alsóvály
                                  64. Včelince             64. Méhi
                                  65. Večelkov             65. Vecseklö
                                  66. Veľký Blh            66. Nagybalog
                                  67. Vieska nad Blhom     67. Balogújfalu
                                  68. Vlkyňa               68. Velkenye
                                  69. Vyšné Valice         69. Felsövály
                                  70. Zádor                70. Zádorháza
                                  71. Zacharovce           71. Zeherje
                                  72. Žíp                  72. Zsíp
 
                  610 Veľký
                      Krtíš        1. Balog nad Ipľom       1. Ipolybalog
                                   2. Bátorová              2. Bátorfalu
                                   3. Bušince               3. Bussa
                                   4. Čebovce               4. Csáb
                                   5. Čeláre                5. Csalár
                                   6. Dolinka               6. Inám
                                   7. Ďurkovce              7. Gyürki
                                   8. Glabušovce            8. Galábocs
                                   9. Chrastince            9. Haraszti
                                  10. Ipeľské Predmostie   10. Ipolyhídvég
                                  11. Kamenné Kosihy       11. Kökeszi
                                  12. Kiarov               12. Ipolykér
                                  13. Kleňany              13. Kelenye
                                  14. Koláre               14. Kóvár
                                  15. Kosihovce            15. Dacsókeszi
                                  16. Kosihy nad Ipľom     16. Ipolykeszi
                                  17. Kováčovce            17. Szécsénykovácsi
                                  18. Muľa                 18. Rárósmúlyad
                                  19. Nenince              19. Lukanénye
                                  20. Olováry              20. Óvár
                                  21. Opatovská Nová Ves   21. Apátújfalu
                                  22. Sečianky             22. Ipolyszécsényke
                                  23. Seľany               23. Szelény
                                  24. Širákov              24. Sirak
                                  25. Trebušovce           25. Terbegec
                                  26. Veľká Čalomija       26. Nagycsalomja
                                  27. Veľká Ves nad        27. Ipolynagyfalu
                                      Ipľom
                                  28. Veľké Zlievce        28. Felsözellö
                                  29. Vinica               29. Ipolynyék
                                  30. Vrbovka              30. Ipolyvarbó
                                  31. Želovce              31. Zsély
 
8 Košický         806 Košice -
                      okolie       1. Buzica                1. Buzita
                                   2. Cestice               2. Szeszta
                                   3. Čečejovce             3. Csécs
                                   4. Debraď                4. Debröd
                                   5. Drienovec             5. Somodi
                                   6. Dvorníky-Včeláre      6. Szádudvarnokméhész
                                   7. Háj                   7. Áj
                                   8. Hosťovce              8. Bódvavendégi
                                   9. Chorváty              9. Tornahorváti
                                  10. Janík                10. Jánok
                                  11. Kechnec              11. Kenyhec
                                  12. Komárovce            12. Komaróc
                                  13. Milhosť              13. Migléc
                                  14. Mokrance             14. Makranc
                                  15. Moldava nad Bodvou   15. Szepsi
                                  16. Nižný Lánec          16. Alsólánc
                                  17. Peder                17. Péder
                                  18. Perín-Chym           18. Perényhím
                                  19. Rešica               19. Reste
                                  20. Turňa nad Bodvou     20. Torna
                                  21. Turnianska Nová      21. Tornaújfalu
                                      Ves
                                  22. Veľká Ida            22. Nagyida
                                  23. Zádiel               23. Szádelö
                                  24. Žarnov               24. Zsarnó
 
                  807 Michalovce   1. Beša                  1. Bés
                                   2. Budince               2. Budaháza
                                   3. Čičarovce             3. Csicser
                                   4. Drahňov               4. Deregnyö
                                   5. Ižkovce               5. Iske
                                   6. Kapušianske Kľačany   6. Kaposkelecsény
                                   7. Krišovská Liesková    7. Mokcsamogyorós
                                   8. Malé Raškovce         8. Kisráska
                                   9. Maťovské Vojkovce     9. Mátyócvajkóc
                                  10. Oborín               10. Abara
                                  11. Ptrukša              11. Szirénfalva
                                  12. Ruská                12. Dobóruszka
                                  13. Veľké Kapušany       13. Nagykapos
                                  14. Veľké Raškovce       14. Nagyráska
                                  15. Veľké Slemence       15. Nagyszelmenc
                                  16. Vojany               16. Vaján
                                  17. Zemplínske Kopčany   17. Hegyi
 
                  808 Rožňava      1. Rožňava               1. Rozsnyó
                                   2. Ardovo                2. Pelsöcardó
                                   3. Bohúňovo              3. Lekenye
                                   4. Bôrka                 4. Barka
                                   5. Bretka                5. Beretke
                                   6. Brzotín               6. Berzéte
                                   7. Čoltovo               7. Csoltó
                                   8. Čučma                 8. Csucsom
                                   9. Dlhá Ves              9. Hosszúszó
                                  10. Drnava               10. Dernö
                                  11. Gemerská Hôrka       11. Gömörhorka
                                  12. Gemerská Panica      12. Gömörpanyit
                                  13. Hrhov                13. Tornagörgö
                                  14. Hrušov               14. Körtvélyes
                                  15. Jablonov nad         15. Szádalmás
                                      Turňou
                                  16. Jovice               16. Jólész
                                  17. Kečovo               17. Kecsö
                                  18. Kováčová             18. Kiskovácsvágása
                                  19. Krásnohorská Dlhá    19. Várhosszúrét
                                      Lúka
                                  20. Krásnohorské         20. Krasznahorkaváralja
                                      Podhradie
                                  21. Kružná               21. Körös
                                  22. Kunova Teplica       22. Kuntapolca
                                  23. Lipovník             23. Hárskút
                                  24. Lúčka                24. Lucska
                                  25. Meliata              25. Melléte
                                  26. Pašková              26. Páskaháza
                                  27. Plešivec             27. Pelsöc
                                  28. Rudná                28. Rudna
                                  29. Silica               29. Szilice
                                  30. Silická Brezová      30. Borzova
                                  31. Silická Jablonica    31. Jablonca
                                  32. Slavec               32. Szalóc
 
                  811 Trebišov     1. Bačka                 1. Bacska
                                   2. Bara                  2. Bári
                                   3. Biel                  3. Bély
                                   4. Boľ                   4. Boly
                                   5. Borša                 5. Borsi
                                   6. Boťany                6. Battyán
                                   7. Brehov                7. Imreg
                                   8. Černochov             8. Csarnahó
                                   9. Čierna                9. Ágcsernyö
                                  10. Čierna nad Tisou     10. Tiszacsernyö
                                  11. Dobrá                11. Dobra
                                  12. Klin nad Bodrogom    12. Bodrogszög
                                  13. Kráľovský Chlmec     13. Királyhelmec
                                  14. Ladmovce             14. Ladmóc
                                  15. Leles                15. Lelesz
                                  16. Malá Tŕňa            16. Kistoronya
                                  17. Malé Trakany         17. Kistárkány
                                  18. Malý Horeš           18. Kisgéres
                                  19. Malý Kamenec         19. Kiskövesd
                                  20. Poľany               20. Pólyán
                                  21. Pribeník             21. Perbenyik
                                  22. Rad                  22. Rad
                                  23. Sirník               23. Szürnyeg
                                  24. Slovenské Nové       24. Újhely
                                      Mesto
                                  25. Soľnička             25. Szolnocska
                                  26. Somotor              26. Szomotor
                                  27. Strážne              27. Örös
                                  28. Streda nad           28. Bodrogszerdahely
                                      Bodrogom
                                  29. Svätá Mária          29. Szentmária
                                  30. Svätuše              30. Szentes
                                  31. Svinice              31. Szinyér
                                  32. Veľké Trakany        32. Nagytárkány
                                  33. Veľký Horeš          33. Nagygéres
                                  34. Veľký Kamenec        34. Nagykövesd
                                  35. Viničky              35. Szölöske
                                  36. Vojka                36. Véke
                                  37. Zatín                37. Zétény
                                  38. Zemplín              38. Zemplén
ZOZNAM
obcí, 1) v ktorých občania Slovenskej republiky patriaci k ukrajinskej národnostnej menšine tvoria najmenej 20% obyvateľstva
Kraj              Okres           Názov obce
 
 
7 Prešovský       701 Bardejov     1. Cigeľka
                                   2. Chmeľová
                                   3. Mikulášová
                                   4. Ondavka
 
                  702 Humenné      1. Prituľany
 
                  705
                  Medzilaborce     1. Oľšinkov
                                   2. Rokytovce
                                   3. Sukov
 
                  709 Snina        1. Čukalovce
                                   2. Parihuzovce
                                   3. Pichne
                                   4. Runina
                                   5. Ruský Potok
 
                  710 Stará
                      Ľubovňa      1. Jarabina
 
                  711 Stropkov     1. Varechovce
 
                  712 Svidník      1. Dubová
                                   2. Nižná Jedľová
                                   3. Nižný Mirošov
 
Označenie obce v ukrajinskom jazyku


ZOZNAM
obcí, 1) v ktorých občania Slovenskej republiky patriaci k rusínskej národnostnej menšine tvoria najmenej 20% obyvateľstva
Kraj              Okres           Názov obce
 
 
7 Prešovský       701 Bardejov     1. Becherov
                                   2. Frička
                                   3. Chmeľová
                                   4. Jedlinka
                                   5. Mikulášová
                                   6. Regetovka
                                   7. Šarišské Čierne
                                   8. Vyšná Polianka
                                   9. Vyšný Tvarožec
 
                  702 Humenné      1. Nechválova Polianka
                                   2. Prituľany
                                   3. Ruská Poruba
                                   4. Vyšná Jablonka
                                   5. Závada
 
                  705
                  Medzilaborce     1. Medzilaborce
                                   2. Brestov nad
                                      Laborcom
                                   3. Čabiny
                                   4. Čertižné
                                   5. Habura
                                   6. Kalinov
                                   7. Krásny Brod
                                   8. Ňagov
                                   9. Oľka
                                  10. Oľšinkov
                                  11. Palota
                                  12. Repejov
                                  13. Rokytovce
                                  14. Valentovce
                                  15. Výrava
                                  16. Zbudská Belá
 
                  709 Snina        1. Brezovec
                                   2. Čukalovce
                                   3. Hrabová Roztoka
                                   4. Michajlov
                                   5. Nová Sedlica
                                   6. Parihuzovce
                                   7. Runina
                                   8. Ruská Volová
                                   9. Ubľa
 
                  710 Stará
                      Ľubovňa      1. Jarabina
                                   2. Legnava
                                   3. Obručné
                                   4. Ruská Voľa nad
                                      Popradom
 
                  711 Stropkov     1. Bystrá
                                   2. Havaj
                                   3. Kožuchovce
                                   4. Malá Poľana
                                   5. Miková
                                   6. Potôčky
                                   7. Vladiča
                                   8. Vojtovce
 
                  712 Svidník      1. Belejovce
                                   2. Bodružal
                                   3. Cigla
                                   4. Dobroslava
                                   5. Dubová
                                   6. Havranec
                                   7. Jurkova Voľa
                                   8. Kečkovce
                                   9. Krajná Porúbka
                                  10. Medvedie
                                  11. Nižná Pisaná
                                  12. Nižný Mirošov
                                  13. Nová Polianka
                                  14. Vápeník
                                  15. Vyšná Jedľová
                                  16. Vyšná Pisaná
                                  17. Vyšný Mirošov
 
Označenie obce v rusínskom jazyku


ZOZNAM
obcí, 1) v ktorých občania Slovenskej republiky patriaci k rómskej národnostnej menšine tvoria najmenej 20% obyvateľstva
Kraj              Okres           Názov obce               Označenie obce
                                                           v rómskom jazyku
6
Banskobystrický   603 Brezno       1. Telgárt               1. Telgárt
 
                  605 Krupina      1. Medovarce             1. Medovarce
 
                  609 Rimavská     1. Cakov                 1. Cakov
                      Sobota       2. Dulovo                2. Dulovo
                                   3. Rakytník              3. Rakytník
 
7 Prešovský       701 Bardejov     1. Cigeľka               1. Cigeľka
                                   2. Hrabské               2. Hrabské
                                   3. Lenartov              3. Lenartov
                                   4. Zborov                4. Zborov
 
                  703 Kežmarok     1. Huncovce              1. Huncovce
                                   2. Malý Slavkov          2. Malý Slavkov
                                   3. Stará Lesná           3. Stará Lesná
                                   4. Stráne pod Tatrami    4. Stráne pod Tatrami
                                   5. Toporec               5. Toporec
 
                  705
                  Medzilaborce     1. Palota                1. Palota
 
                  706 Poprad       1. Jánovce               1. Jánovce
                                   2. Spišský Štiavnik      2. Spišský Štiavnik
 
                  707 Prešov       1. Červenica             1. Červenica
                                   2. Chmiňany              2. Chmiňany
                                   3. Chminianske           3. Chminianske
                                      Jakubovany               Jakubovany
                                   4. Lesíček               4. Lesíček
                                   5. Malý Slivník          5. Malý Slivník
                                   6. Mirkovce              6. Mirkovce
                                   7. Rokycany              7. Rokycany
                                   8. Svinia                8. Svinia
                                   9. Šarišská Poruba       9. Šarišská Poruba
                                  10. Varhaňovce           10. Varhaňovce
 
                  708 Sabinov      1. Jarovnice             1. Jarovnice
                                   2. Ostrovany             2. Ostrovany
 
                  710 Stará
                      Ľubovňa      1. Lomnička     1. Lomnička
 
                  712 Svidník      1. Nižný Komárnik        1. Nižný Komárnik
 
                  713 Vranov nad
                      Topľou       1. Čičava                1. Čičava
                                   2. Hlinné                2. Hlinné
                                   3. Ruská Voľa            3. Ruská Voľa
                                   4. Skrabské              4. Skrabské
 
8 Košický         801 Gelnica      1. Švedlár               1. Švedlár
 
                  806 Košice -
                      okolie       1. Čakanovce             1. Čakanovce
                                   2. Ďurkov                2. Ďurkov
                                   3. Hačava                3. Hačava
                                   4. Kecerovce             4. Kecerovce
                                   5. Rankovce              5. Rankovce
                                   6. Veľká Ida             6. Veľká Ida
 
                  807 Michalovce   1. Drahňov               1. Drahňov
                                   2. Kačanov               2. Kačanov
                                   3. Laškovce              3. Laškovce
                                   4. Pavlovce nad Uhom     4. Pavlovce nad Uhom
                                   5. Žbince                5. Žbince
 
                  808 Rožňava      1. Brdárka               1. Brdárka
                                   2. Hanková               2. Hanková
                                   3. Markuška              3. Markuška
 
 
                  809 Sobrance     1. Blatné Remety         1. Blatné Remety
 
                  810 Spišská
                      Nová Ves     1. Arnutovce             1. Arnutovce
                                   2. Bystrany              2. Bystrany
                                   3. Letanovce             3. Letanovce
                                   4. Markušovce            4. Markušovce
                                   5. Rudňany               5. Rudňany
                                   6. Žehra                 6. Žehra
ZOZNAM
obcí, 1) v ktorých občania Slovenskej republiky patriaci k nemeckej národnostnej menšine tvoria najmenej 20% obyvateľstva
Kraj              Okres           Názov obce                Označenie obce
                                                            v nemeckom jazyku
 
6
Banskobystrický   613 Žiar nad
                      Hronom       1. Kunešov               1. Kuneschau
1) Vyhláška Štatistického úradu Slovenskej republiky č. 597/2002 Z.z., ktorou sa vydáva štatistický číselník krajov, štatistický číselník okresov a štatistický číselník obcí v znení vyhlášky č. 61/2011 Z.z.

Vľavo vyberte vzťahy, o ktoré máte záujem.
PRÁVNY PREDPIS
Nariadenie č. 221/1999 Z.z., , ktorým sa vydáva zoznam obcí, v ktorých občania Slovenskej republiky patriaci k národnostnej menšine tvoria najmenej 20% obyvateľstva, Vlády Slovenskej republiky.

Schválené: 25.08.1999
Rozposlané/platnosť od: 31.08.1999
Účinnosť od: 01.09.1999
Zrušené: -

94/1999 Zbierky zákonov na strane 1555.
Odkaz na rovnopis čiastky