2339/1948 Ú.l.I

o znárodnění podniků velkoobchodních v oboru obchodu s palivy

§  ×
AA  
Zdieľanie poznámky:
Obsah Typ obsahu
Predpisy (1)
Vzťah
... další položky
xxxxxxxxx xxxx
xxxxxxxx
xxxxxxxx xxxxxxxxx xxxxxxx
xx xxx xxx xxxx xxxx
x xxxxxxxxxx xxxxxxx xxxxxxxxxxxxxxx x xxxxx xxxxxxx x xxxxxx
xxxxx x xx odst. 1 zákona ze dne 28. dubna 1948, č. 118 Sb., o organisaci velkoobchodní činnosti a o znárodnění velkoobchodních podniků, stanovím:
(1) Podniky:
xxxxxxx x xxxxxxxxxx xxxxxxxx xxxxxxxxxx x xxxxx
xx xxxxxxx x xxxxxx xx xxxxx xxxxxxxx
xxxxxxxx xxxxxx x xxxxx xxxxxxxxxx xx
xxxxx x xxxxxxx x xxzni, ul. Max. Gorkého 10,
František Beránek v Úžici čp. 92,
Bílek a spol. v Praze XI-Žižkově, nákladové nádraží,
"Barbara", uhelná obchodní spolxxxxxx x xx xx x xxxxxx xxxxxxxx xxxxxxxx
xxxxx x xxxxxxx xxxxxxxxxx xxxxxxxxxx x xxxxxx xxxxxxxx xxxxxxxx
xxxxxxxx xxxxx xx xxxxxxxxxxxx xxxxxxx
Karel Blaschka v Postoloprtech,
J. Brabec a spol. v Praze II, Štěpánská 57,
František Brož v Českých Budějovicích, Skuherského 12,
Josef Brožík x xxxxx xxxxx xxxxxxxxx xxxx
xxxxx xxxxx x xxxxxxxx xx xxxxx xxxx xx xxxxxxx xxxx
xxxxxxx xxxxx x xxxxx xxxxxxx xxxxxxxx
xxxxx xxxxxx x xxxxxxx xxxějovicích, Staroměstská 12,
"Carbocentrum" - K. Binder a E. Franke v Praze VII-Bubnech, horní nádraží,
Josef Císařovský v Praze-Jinonicích, nádrxxxx
xxx xxxx x xxxxx xxxxxxx xxxxxx x xxxxxxxxxx xxxxxx xxxxxxx xx
xxxxx xxxxx x xxxxxxx xxx xxxxxxxx xxxx
xx xxxxxxxxx x xxxxxxx xx xxxxxxxxxx xxx,
Hedvika Černá, provd. Schnablová v Praze-Braníku, nádraží,
Václav Černík v Lysé n. Lab., nádraží,
Jan Červený v Českých Budějovicích, J. Š. Baarx xxx
xxxxx xxxxxxx xxxxxxxxxx xxx xxxxxx x xxxxx x xxxxx xxx xxxxxxxxx xx
xxxxx xxxxxx xxxxxxxxxx x xx xx x xxxxx xx xxxxxxx xxx xxx
xxxxx xxxxxx xxxxxčnost s r. o. a spol. v Praze I, Národní třída 35,
Českomoravská akciová společnost pro obchod uhlím v Praze II, Václavské nám. 28,
Josef Čihák v Praze-xxxxxxxxxxx xxxxxxxx xx xxxxxx
xxx xxxxx x xxxxxxxx
xxxxx xxxxxx x xxxxx xxxxx xxx xxxx xxxx
xxxxx xxxxxxxx x xxxxxxxx xxxxx xxxxx xxxx
xxxxxx xxxének v Hradci Králové xxx xxxxxxx xxx
xxxxxxxxx xxxxxx x xxxxxx xxxxxxx xxx xxxxxxxxx xx
xxxxx xxx x xxxxxxx xxxxxxxxxxxxx xxxxxxx xxxx
xxxxxxxxx x xxxxxx xxxxxxxx xxxxstvo, z. s. s r. o. v Českých Budějovicích, Lidická 609,
Miroslav Dříza v Praze II, Václavské nám. 64,
Dvořák a spol. v Jihlavě, Havlíčkova 20,
Frantxxxx xxxxxx xx xxxxxxxxx xxxxxxxxx xxxx xxx xxx xxxxxx xxx
xxxxxxx xxxxxxx x xxxxxxxxxxxxx
xxxx xxxxx x xxxxx xxxxx xxxxx xxxxxxxx
xxxxx xxxxxxxx x Čáslavi, Tyršova čp. 225,
Karel Franke v Turnově II čp. 40,
F. Frič & spol. v Plzni, Nejedlého sady 3,
Fried a Fencl v Moravských Budějovicích,
xxxx xxxxxxx x xxxxxxx xxxxxxxxxx xxxx
xxxxxx xxxxxx x xxxxxxxxx xxxxxxxx xx
xxx xxxxxx x xxxxx xxxxxxxxxxxx xxxxxxxx
xx xxx x xxxxxxxxxx xxxxxx xalinovského 142,
Josef Hauptman ve Svitavách,
Josef Havrda v Novém Městě n. Met.,
Bedřich Arnošt Hentzschel, společnost s r. o. v Chebu, tř. maršálx xxxxxxx xxx
xxx xxxxxx x xxxxxxxxx
xxxxxxxxxx x xxxxx x xxxxxxxxxxxxxx xxxxxxxx
xxxxx xxxxxxx xx xxxxxxx xxx xxxx
xxxxxx xxxxxxxxx x xxxxxxxx xádražní 42,
František Holub v Olomouci, Na trati 1,
Augustin Honč v Praze-Dejvicích, nádraží,
J. Hons v Novém Bydžově, Rudé armády 1557,
Františex xxxxx x xxxxxx xxx xxxx
xxxxxxxxxxx x xxxxxxxx xxxxxxxxxxx xxxxxxxxxxxxxxx xxxxxxxxxx x xx xx x xxxxx xxxxxxxxxx xxxxxxxxxxxx xxxx
xxxxxx xxxxx x Berouně II/19,
Antonín Hromádko v Praze VIII, Kališnická 90,
Jaroslav Hůlka v Uherském Hradišti-Staré Město čp. 1191,
Ladislav Hyánek v Praze X, Rxxxxxxx xxxxxxx
xxxxx xxxxxxx x xxxxxx x xxxxx xxx xxxxxxxxx xxxxxxxx
xxx xx xxxxxxxx x xxxxxxxxxxxx xxxxxxxxxx xxx xx
xxxxxxxxx xxxxx x xxx x xxxxximi III/181,
A. Janotta a spol. v Brně, Plotní 6a,
Antonín Janouš v Praze XII, Korunní 64,
Rudolf Janoušek v Roudnici n. Lab. čp. 1506,
Karel Jäckex xxxxxx xxxxxxx x xxxxxxxxx xxxxxxx xx
xxxxxxxxx xxxxxxxx xxxxxxxxxx xxxxxxx x xxxxxxxxxx xxxxxxxx xx xx x xx xx x xxxxxxx xxxxxxxxxxxxx
xxx xxxxxl v Praze VIII, dolní nádraží,
Jošt a Sedláček v Prostějově,
Ladislav xxxx x xxxxx xxxxx xxxxx xxxx
xx xxxxxxx x xxxxx x xxxxxxx xxxxxxxxxxxxx xxxxxxxxxxx xxx
xxxxxxxxx xxxxxxx xxxxxx xxxxx x xxxxxxxxxxxxxxxxxx xxxxadové nádraží,
"Kalor" - Bohumila Chytilová a spol. v Němčicích n. H.,
"Kaloria", sdružené uhelné velkoobchody, společnost s r. o., dříve Jos. Procxxxxx x xxx xxxxxxxxx x xxxxx xxx xxxxxxxxxxxxx xx
xxxxxxxx xxxxxx xxxxxxxx xxxxxxxxxx x xx xx x xxxxx xxx xxxxxx xx
xxxxxxxx xxxxx x xxxxx xxxxxxx xxxraží,
Vojtěch Kerhart, veř. obch. spol. v Poděbradech,
Josef Klíma v Českém Brodě,
Svatoš Klinkovský ve Zlíně, Dlouhá 120,
Jiří Klouček v Ústí n. Orxxx xxxxxxx xxx xxxx
xxxxx xxxx x xxxxxxxxxxxxxxx xxxxxxxx
xxxx xx xxxxx x xxxxxxxx xxx xxxx
xxxxx xxxxx x xxxxxxx xxx xxxx xxxxxx xxxxxxx
xxxxxxx Kopeček v Hodoníně,
Antonín Kotva v Praze-Dejvicích, nádraží,
Rudolf Kotva v Praze IV, Hennerova 7,
Koubek a spol. v Praze-Strašnicích, nádražíx
xxxxx xxxxxxxxx x xxxxxxxx xxxx
xxx xxxxx x xxxxx xxxx xxx xxxxx xxxxxx xxx xxx
xxxxx xxxxx x xxxxxxxx xxxxxxxx
xxxxx xxxxxx x xxxxxxxxxxxxxxx xápadní nádraží,
Alois Kožušníček v Olomouci, Slovenská 6,
Josef Král v Praze XIV-Krči, nádraží,
Jan Kratěna ve Strážnici, Kovářská 460,
Frantxxxx xxxxxx x xxxxx xx xxxxxxxxx xxxxxxxx xxxxxx
xxxxxxx x xxxxx x xxxxx xxxx xxxxxxxx xx
xxxxxxx xxxx x xxxxx xxxxx xxxxxxxx xxx
xxxxxxxx xxxxxx x Kolíně III, Obecní dvůr 8,
Ludvík Kubín v Šternberku, Kollárova 9,
Otto Kuchař v Litovli, Svatoplukova ul.,
Ladislav Kunc v Praze X, Denisovo nádrxxxx xxxxxxxx xxxxxxx
xxx xxxxxx x xxxxx xxxxxxxxxxxx xxxxxxxx xxxxxxxx
xxxxx xxxxxxx x xxxxxxxxxxxx xxxxxxx xxxxx
xxxxx xxxxxxx x xxxxxx xxxxové I, Uhelná 409,
Josef Lukášek ve Velkém Meziříčí,
Majorenko a spol. v Písku, Roháčova 1062,
St. M. Marek v Praze X, Denisovo nádraží, Rohanský ostxxxx
xx xxxxxx x xxxxxxxxx xx xxxxx xxxxxxxxxx xxxx
xxxx x xxxxx x xxxxxxxxxxxxxxxxx xxxxxx xxx
xxxxxxx xxxxxxx x xxxxx xxxxxxxxxxxxxxx xxxxxxx,
Tomáš Mužík v Praze XVI-Smíchově, Nádražní tř. 34b,
Nákupní, prodejní, výrobní a úvěrní družstvo obchodníků xxxxx x xxxxxx x xxxxxxx x xxxxxxxxxxxxxxxxx xxx x xxxxxxxx
xxxxxx xxxxxxxx x xxxxxxxx xxxxxx x xxxxxxxx
xxxxxxx x xxxxx x xxxxx xxx xxxxxxxxx xxxx xx,
A. Neubauer v Plzni, Leninova 66,
Karel Neuber v Praze VII-Bubnech, nákladové nádraží,
K. Neumann v Plzni, Riegrova 14,
C. Neusser v Uherském Hxxxxxxxx
xxxxxxxx xx xxxxxx x xxxxxxxxxx xxx xxx xxxxxx xxxx
xx xxxxxxxxx x xxxxx xx xxxxxxxxx xxx xxx
xxxxx x xxxxx x xxxxxx xxxxxxxx xx
xxxxx xxxxk v Kroměříži, Havlíčkova 1255,
František Novák a spol. v Hradci Králové II, Hořická 974,
Josef Novák v Pardubicích, Předhradí čp. 5,
Emilie Novákxxx x xxxxx x xxxxxxxx xx xxxx
xxxxxx xxxxxxxx x xxxxxxxxxxxx xxxxx xxxxxxxx xxx
xxxx xxxxxxx x xxxxxxx
xxxxxxx x xxxxx x xxxxxx xxxxxxx xxx xxx xxxx
Albert Novotný v Praze XI-Žižkově, nákladové nádraží,
Oldřich Novotný a spol. v Praze XIII, Kodaňská 26,
Nový a spol. v Plzni, Kollárova ul.,
Josex xxxxxx x xxxxx xxxxxxxxxxxxxx xxxxxxxxxxx xxxx
xxxxx xxxxx x xxx x xxxxxxxxxx xxxxxxxxxxxxx xx
xxxxxxxx xxxxxx xxxxxxxx xxxxxxxxxx x xx xx x xxxxx xI, Národní tř. 20,
Josef Ornst v Hořicích v Podkrkonoší,
"Paliva", uhelné nákupní družstvo, z. s. s r. o. v Praze I, Národní tř. 35,
"Palivo" a. s. v Prxxx xxx xx xxxxxxx xx
xxxxxx xxxxxxxxxxx xxxxxxxx xxxxxx xxxxx x xxxxx xxxxx xxxxxxxx xxxxxxx
xxxxxxxx xxxxx x xxxxxxxxxxxxxxxx
xxxxxxx xxxxxxx x spol. v Dolní Sloupnici u Litomyšle,
J. A. Pecenovi v Příbrami IV/143,
Peterek a spol., uhelná obchodní společnost v Praze II, Václavské nám. 28,
Wx xxxxxxx x xxxxx xxx xxxxxxxxx xxxx xxx
xxxxxxxxx x xxxxxxxx x xxxxxxx xxx
xxxxx xxxxxxx x xxxxxxxxxxxx xxxxxxxx xxxx
xxxxxxxxx xxxxxxxxxxx x xxxze II-Bubny, nádraží,
Miloslav Pinkava v Mladé Boleslavi, Matušova 181,
Alois Pochylý v Praze VIII-Libni, horní nádraží,
Pokorný a Lepša v Prazx xxx xxxxxxx xxx
xxxxx xxxxxx x xxxxxxxxxx
xxxxxxx xxxxxxxx xxxxx xxxxxxxxxx x xx xx x xxxxxx
xxxxxxxxxxxxxxxx xxxxxx x xxxxxxx xxxxxxxxxx x xx xx v Praze I, Rytířská 13,
Pražský uhelný spolek a. s. v Praze I, Rytířská 13,
xxxxxxxx xxxxxxxxx x xxxxx xxxxx xxxxxxxx
xxxxxxx xxxxxxxxxxx xx xxxxxxxx x xxxx xxx
xx xxxxxx x xxxxxxxxxxxxxxxxx xxxxxxxxx xxxx
xxxx xxx xxxolf v Táboře, Fgnerova 694,
Josef Ryba ve Voticích,
Shorný a Průša v Táboře, Chýnovská ul.,
Josef Skala v Plaňanech čp. 160,
J. Sklenář a spol. v Praxx xxx xxxxxxxxx xxxx xxx
xxxxxxxxx xxxxxx x xxxxxx x xxxxxxxx xxxxx xxxxxx xxxx
xxxxx xxxxxx x xxxxxxxxxxxx xxxxxxx xxx xxxx
xx xxxxxx xx xxxxxxxx xechova 6,
Josef Soják v Praze II, tř. MUDr. Jana Opletala 13,
Jaroslav Soukup v Praze-Michli, Táborská 178,
P. Stampf v Jindřichově Hradci, Jungmaxxxxx xxx
xx xxxxxxxx xx xxxxxxxx xxxx xxx xxx xxxxxx xxxx
xxxxxxxxxxx xxxxxx xxxxxxxx xxxxxxxxxx x xx xx x xxxxx xxx xxxxxxxxxxx xxxxx xx
xx xxxxxx x Jičíně, Jungmannova 10,
F. Seidl & Comp. v Mimoni, Husova čp. 117,
František Schubert ve Vrchlabí čp. 493, Nádražní ul.,
Čeněk Suchý a Jaroslava xxxxx x xxxxxxxxxxxxx xxxxxx
xxxxxxx x xxxxxx x xxxxx xxx xxxxxxxxx xxx
xx xxxxxxx x xxxxxx xxxxxxx xxx
xx xxxxxxx x xxxxxxxx xx xxxx xxx xxxxx
xxxolf Svoboda v Boskovicích, U vážné studny,
V. Svoboda v Kolíně V, nám. Svobody 63,
Karel Šára v Praze X, Denisovo nádraží, Rohanský ostrov,
Františxx xxxxx x xxxxxxx xxxxxxxx xxxxx
xxxxxx xxxxx x xxxxxxx xxxxxxxxxxxxx xxx xxxx xxxxxx xxx
xxxx xxxxxx x xxxxx xxx xxxxx xxx
xxxxx xxxxx x xxxxx xxxxxké nádraží,
Jaroslav Šrejtr v Úpici 657,
Alois Štěpánek v Dobřenicích čp. 136,
V. Štěpánek v Pelhřimově 259,
Štěrba a spol. v Praze I, Národní tř. xxx
xxxxxx xxxxx x xxxxx x xxxxxx xxxxxxxxx xxxx xx
xxxxxxxx xxxxx x xxxxxxxxxx x xxxxx
xxx xxxxxxx x xxxxxxxxxxxx xxxxxxxxxxx xxxx
xxxxx xxxxx x xraze-Jinonicích, nádraží,
Otakar Šťovíček v Praze II, Hybernská 13,
Ferdinand Tachovský v Havlíčkově Brodě, Žižkově čp. 150,
Josef Tachovský v Huxxxxxx xxx xxxx
xxxxxx xxxxxx x xxxxxx xxxxxxxx xxxxxxxx
xx xx xxxxxxx x xxxxxxxxxxx
xxxxx xxxxx x xxxxx x xxxxx xx xxxxxxx xxx xxx
xx xxxxx x xxxxxxxxxxxx
xxx xxxxx x xxxxxxxxx xxxxxxxxx xxxx
xxxxxx xxxxx x xxxxxxxxx
xxx xxx x xxxxxxxxxxxx xxxxxxxx
xxxxx xxxxx x xxxxxxxxxxx xradci,
Vojtěch Vacek v Benešově, Nádražní ul.,
Marie Vavřínová ve Velimi čp. 110,
A. Venhoda v Třebíči,
Břetislav Verner v Kolíně, Ovčárecká 12xxx
xxxxx xxxxxx xx xxxxx xxxxxxx xx xxxxx
xxxxxxxxx xxxxx x xxxxx xxx xxx xxxxx xxxx xxxxxxxx xxx
xxxxx x xxxxx x xxxxx xxxxxxxxxxx xxxxxxxxx xxxxaží,
Ant. Vondruška, kryté velkosklady uhlí v Praze-Zlíchově,
Vyskočilová a Krob v Lounech, Poštovní 176,
Bohumír Vyškovský v Jaroměřicích n. Rxxxx
xxxxxxx x xxxxxx x xxxxxxxx xx xxx xxxxxxxx xxx
xxxx xxxxxxxx x xxxxx xxx xxxxxxxxxxxxx xxx
xxx xxxxxxxxxx xx xxxxxxxxxx xxxxxxxx xxx
xxxxer a spol. v Žatci, Masarykova 324,
A. Zálabová v Nymburce, Purkyňova 1471,
Josef Zárybnický v Praze-Strašnicích, nádraží,
Ing. Oldřich Zavadil x xxxxx xxxxxxx xxxxxxxx
xxxxx xxxxxxx x xxxxx xxxx xxxxxxxxx xxxx xxxx
xxxxx xxxxxxx x xxxxxxxx xxxxx xxxxxxxxx xxx
xx xx xxxx x xxxxxxxx xxxxxxxx x,
Václav Zroun v Sušici, ul. Americké armády 78,
se s účinností ode dne 1. ledna 1948 znárodňují zestátněním, poněvadž jde o podniky, provozující velkxxxxxxxxx xxxxxxxx
xxx xxxxxxxxxxx xxxxxx xxxx xxxxxxxxxxx xxxxxxxxxxxx xxxxxxxx
xxx xxxxxxxxxx xx xxxxx
xx xxxxxxxxxxxx xxxxx x xxxxxxxxx
xx příslušenství podniku, počítajíc v to všechny movitosti a práva (licence, živnostenská oprávnění, známky, vzorky apod.), směnky, cenné papíry, vklxxxx xxxxxxx xxxxxxxxx x xxxxxxxxxxx
xx xxxxxx xxxxxxxxx x xxxxx xxx xxxxx xxxx xxxxxxxxxxxxxx xxxxxxxx
xxx xxxxxxxx xxxxxxxxx x xxxxxxxx xx xx xxárodnění týká, slouží-li nebo je-li určen k provozu znárodněného podniku, i když náleží někomu jinému než vlastníku podniku. Patentů a zásob se znárodxxxx xxxx xxxx xxxx xxxxx xxxxxxxxx xxxx xxxxxxxxxxxxx xxxxxxxxxxxx xxxxxxxx
xxx xxxxx x xxxxxxxx xx xxxxxxxxxx x xxxxxxx xxxxxxxxx x xxxxxxxxxx xxstavců 3 a 4:
a) veškeré obchodní podniky a závody, náležející vlastníku nebo provozovateli znárodněného podniku,
b) veškeré podniky a závody, které xxxxx x xxxxxxxx xxxxxxxxxxx xxxxxxxxxxx xxxxxx x xxxx xxxxxx xxxxxx xxxxxxx xxx xxxxxxxxx xxxxxxxxxxxx xxxxxxxx
xxx xxxxx xxxxxxxxxx xxxxxx xxxxxí komanditní společnosti na akcie,akciové společnosti, společnosti s ručením obmezeným, znárodňuje xx xxxxxxx xxxxxx xxxxxxxx xxxxx x xx xxxxxxx xxxxxxx xxxxxxx xxxxxxxxxxx x xxxxxxx xxx xxxxxx xxxx xxx xxxxxxxx xxxxxxxxxx xxxxxxxxx xxxx xx xxxxx xx xozhodující vliv.
Ministr:
Krajčír v. r.
Späť na text

Súvisiace dokumenty


Vľavo vyberte vzťahy, o ktoré máte záujem.